Nazwa – Opinie i recenzja

Nazwa to jedna z najstarszych dostawców hostingu na rynku w Polsce. Firma powstała jeszcze w 1997 roku i od tego czasu zyskała nie tylko zaufanie, ale także rzeszę zadowolonych klientów. Dowodem tego, jest obsługa aż miliona klientów i aż 4 miliony zarejestrowanych domen.

Nazwa głównie kojarzona jest, jako rejestrator domen. Tu faktycznie wiedzie prym, a dodatkowo posiada zabezpieczenia DNSSEC oraz prestiżową akredytację ICANN. Co z hostingiem? Oferta została przygotowana bardzo dobrze, w przemyślany sposób, dzięki czemu tworzy świetną całość i zapewnia kompleksową obsługę dla każdego kto obsługuje strony internetowe.

Oferta hostingu i ceny

Hosting Cloud

W podstawowej ofercie Nazwa zrezygnowała z klasycznych planów hostingu współdzielonego. Zamiast tego do wyboru masz jeden z trzech planów Hosting Cloud. Najtańszy z nich to opcja Basic, która kosztuje 100 złotych za rok. Trzeba przyznać, że stosunek ceny, do tego co oferuje usługa, jest bardzo dobry. Podstawowy plan oferuje aż 100 GB przestrzeni dyskowej, oraz nielimitowany transfer, ilość domen oraz skrzynek e-mail. Do tego dostęp SSH oraz pomoc techniczna 24/7.

Co ciekawe, droższe plany różnią się praktycznie tylko przestrzenią dyskową. Parametry techniczne wpływające na wydajność są takie same. We wszystkich opcjach otrzymasz procesory 5 GHz z mocą obliczeniową 4 vCPU i gwarantowany uptime 99,99%.

Hosting Cloud BasicHosting Cloud StartHosting Cloud Biznes
100 złotych / rok200 złotych / rok400 złotych / rok
100 GB pamięci250 GB pamięci500 GB pamięci
Nieograniczona liczba stron i kont e-mailNieograniczona liczba stron i kont e-mailNieograniczona liczba stron i kont e-mail
Nieograniczony transferNieograniczony transferNieograniczony transfer
Wsparcie 24/7/365Wsparcie 24/7/365Wsparcie 24/7/365

Serwery VPS

Jeśli potrzebujesz większych możliwości, z pewnością zainteresuje Cię oferta serwerów VPS. Swoją funkcjonalnością zapewniają możliwości porównywalne z serwerami dedykowanym, głównie dzięki wirtualizacji KVM, co daje pełną kontrolę nad usługą.

Tu również Nazwa przygotowała trzy plany, z czego najtańszy kosztuje jedynie 10 złotych miesięcznie. W tej cenie otrzymasz 2 GB pamięci RAM oraz 25 GB przestrzeni dyskowej. Warto podkreślić, że możesz wybrać rodzaj procesora. Dostępny jest Intel Xenon 2,2 GHz oraz wersja z 3,3 GHz. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez firmę, mocniejszy procesor osiąga nawet 40% większą szybkość działania, co przekłada się na prędkość uruchamiania skryptów PHP i baz danych.

Dwa droższe plany oferują większa ilość wirtualnych procesorów, zwiększoną pamięć RAM i przestrzeń dyskową. Większość pozostałych parametrów pozostaje niezmienna, niezależnie od wybranego planu. Warto jednak zwrócić jeszcze uwagę na miesięczny transfer. Co prawda nawet w podstawowej wersji jest już wystarczający, gdyż oferuje 3 TB, to w droższych pakietach jest to odpowiednio 6 i 12 TB.

VPS Speed StartVPS Speed BiznesVPS Speed Pro
10 zł/mc25 zł/mc50 zł/mc
10 GB pamięci NVMe50 GB pamięci NVMe100 GB pamięci NVMe
1 procesor2 procesory4 procesory
2 GB pamięci RAM4 GB pamięci RAM8 GB pamięci RAM
Pełny dostęp rootPełny dostęp rootPełny dostęp root
Wsparcie 24/7/365Wsparcie 24/7/365Wsparcie 24/7/365
3 TB transferu6 TB transferu12 TB transferu

“PRZEJRZYSTA I WYDAJNA OFERTA DLA KAŻDEGO”

9.5

Ogólna ocena
  • Ceny: 95%
  • Jakość usług: 95%
  • Wsparcie klienta: 99%
  • Możliwości: 89%

Możliwości i wydajność serwerów Nazwa – Opinie

1. Pomoc techniczna

Nazwa oferuje pomoc techniczną 24/7, nie tylko w kwestii funkcjonowania usług, ale też doboru usług dodatkowych. Nie tylko za pośrednictwem formularza, ale również telefonicznie. Pomoc techniczna jest darmowa nawet w najtańszych planach hostingowych.

2. Bezpieczeństwo

Warto tu również wspomnieć, że Nazwa stawia bardzo mocny nacisk na bezpieczeństwo swoich klientów. Potwierdzeniem tego są tworzone codziennie kopie zapasowe, zaawansowana ochrona przed atakami DDoS, a nawet zabezpieczenia anty-exploitowe.

3. Panel zarządzania

Hostingiem Cloud zarządzasz z poziomu autorskiego panelu zarządzania Active.Admin. To bardzo proste i intuicyjne rozwiązanie, pozwala nawet osobom bez doświadczenia samodzielnie dodawać i usuwać domeny, ale także konfigurować konta e-mail i bazy danych. Niestety przez swoją prostotę, dla zaawansowanych użytkowników panel może być troszkę ograniczony,

4. Autoinstalator Aplikacji

Na wygodę i szybkość obsługi wpływa również Autoinstalator Aplikacji. Umożliwia zainstalować aplikacje takie jak WordPress czy narzędzia do zarządzania projektami, w prosty i intuicyjny sposób, bez zagłębiania się w źródło strony.

Podsumowanie

Nazwa to sprawdzona firma hostingowa z ogromnym doświadczeniem. Oferta przygotowana została w taki sposób, aby udostępnić usługi, które są w stanie zaspokoić praktycznie wszystkie możliwe zapotrzebowania. Hosting w chmurze jest niedrogi i oferuje zaskakująco dużo. VPS docenią bardziej doświadczeni i wymagający użytkownicy. Całość opatrzona jest pomocą techniczną 24/7 oraz bezpieczeństwem na najwyższym poziomie.

“PRZEJRZYSTA I WYDAJNA OFERTA DLA KAŻDEGO”

  • Przemyślane pakiety hostingowe
  • Przystępne ceny
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa
  • Brak darmowych domen
  • Ograniczony panel

Ocena: 9.9

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
pl_PLPolish
pl_PLPolish