Proces recenzji

Jeśli chcesz stworzyć nową stronę lub sklep internetowy, z pewnością stoisz przed wyborem odpowiedniej firmy hostingowej. Wybór nie jest łatwy.

Tylko na rodzimym rynku znajdziesz dziesiątki firm hostingowych, do tego dochodzą konkurenci międzynarodowi, a większość z tych firm oferuje co najmniej kilka różnych usług. Jak wybrać tę odpowiednią? Właśnie tym się zajmujemy. Testujemy firmy hostingowe i oceniamy je, tak abyś mógł dokonać najlepszego wyboru. Jak przebiega cały proces?

Dokładnie sprawdzamy informacje na stronie

Zaczynamy od dokładnego przeanalizowania informacji, które dostarcza firma hostingowa. Od tego jak przedstawiona jest oferta, aż po odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz sekcję z bazą wiedzy.

Zakładamy konto w firmie hostingowej

Następnym krokiem jest założenie konta w danej firmie hostingowej. To nie tylko konieczne, aby sprawdzić jakość oferowanych usług. Ważny jest również sam proces rejestracji. Powinien być intuicyjny i nie wymagający, a przy tym czytelny, tak aby wszystkie informacje były przekazane w jasny sposób, bez ukrytych kosztów i haczyków.

Testujemy panel zarządzania

Panel zarządzania to Twoje centrum dowodzenia serwerem. Usługi kierowane do osób bez doświadczenia dotyczącego administrowania oczekują, że wszystkie opcje będą łatwo dostępne. Panel powinien umożliwiać jak największą ilość konfiguracji, ale przy tym zachowując swoją przejrzystość i łatwość obsługi. Właśnie dlatego dokładnie sprawdzamy każdy proces i oceniamy sposób, w jaki można dokonać różnych zmian.

Tworzymy stronę testową i analizujemy jej działanie

Hosting to przede wszystkim strony internetowe. Bez utworzenia strony testowej nie bylibyśmy w stanie ocenić usługi w 100%. W tym celu tworzymy witrynę, a później obserwujemy, jak się zachowuje. Nie tylko samą prędkość działania, ale późniejsze operacje na niej.

Sprawdzamy jakość obsługi technicznej i bazy pomocy

Jakość usługi to jedno. Niezależnie od tego, czasem zachodzi potrzeba skontaktowania się z konsultantem. Może to być kwestia dostosowania usługi, ale też pomoc w rozwiązaniu problemu technicznego. Liczy się tu szybkość reakcji i jakość udzielonej pomocy.

6. Oceniamy całość usługi

Zakładając konto, testując wszystkie usługi i uruchamiając stronę testową, jesteśmy w stanie ocenić usługę kompleksowo. Tym sposobem otrzymujesz wiarygodną ocenę, popartą kilkoma godzinami spędzonymi na stronie firmy hostingowej oraz w panelach zarządzania.

pl_PLPolish
pl_PLPolish