Tani hosting – TOP3

Przetestowaliśmy najpopularniejsze oferty hostingowe na rynku. Poniżej przedstawiamy ranking najtańszych serwerów w maju 2020 roku.

Uwaga: Ranking przeprowadzany jest na podstawie aktualnej oferty, która z czasem może się zmieniać.

Jak testujemy serwery:

 1. Wykupujemy hosting i uruchamiamy na nim testową witrynę
 2. Sprawdzamy jak działa panel zarządzania i pomoc techniczna
 3. Następnie porównujemy ceny, szybkości działania oraz dodatkowe możliwości.

Szukasz najtańszego hostingu? Koniecznie sprawdź poniższy ranking!

Najtańszy hosting w 2020 – Ranking firm:

1. Hostinger

Hostinger to firma hostingowa, której zaufało już 29 milionów użytkowników. Cena serwera współdzielonego zaczyna się od 2,55 zł/mc! Najwyższy stosunek ceny do jakości daje Hostingerowi złoty medal.

 • Wysoki poziom pomocy technicznej
 • Niskie ceny
 • Wyjątkowa jakość usług
 • brak

ZŁOTY MEDAL

 • Najpopularniejszy wybór

nasza ocena: 9.9

29 milionów użytkowników na całym świecie nie może się mylić. To zdecydowanie oferta, która zdominowała rynek hostingu stron internetowych. Ceny za serwer współdzielony zaczynają się od 2,55 zł za miesiąc! W tej cenie możesz obsługiwać jedną stronę internetową z przepustowością 100 GB. Warto wspomnieć o tym, że droższy plan Hosting Premium kosztuje jedynie 6,85 zł za miesiąc. Warto dopłacić? Zdecydowanie tak! Otrzymujemy tu dwa razy większą moc obliczeniową, dowolną liczbę stron i brak ograniczonego transferu. Nie można zapominać o darmowej domenie na start. Wciąż mało? Plan Business gwarantuje czterokrotny wzrost wydajności, codzienne kopie zapasowe i certyfikat SSL.

Hostinger, to zdecydowanie lider w branży. Świetna jakość pomocy technicznej i stosunek ceny do jakości, zostawiają konkurencję daleko w tyle.

2. dHosting

dHosting to doświadczona firma hostingowa, z wyjątkowo nowoczesnym rozwiązaniem. Oferta składa się tylko z jednej usługi: hostingu współdzielonego, działającego na zasadzie chmury obliczeniowej. Świetna wydajność, możliwość elastycznego dostosowywania zasobów i bardzo dobry stosunek ceny do jakości – to wszystko składa się na srebrny medal.

 • Automatyczne skalowanie zasobów
 • Wysoka wydajność
 • Darmowe przeniesienie strony
 • Ograniczona oferta

dHosting działa już od 2002 roku. W tym czasie firma zdobyła nie tylko duże doświadczenie, ale również wiele nagród. Mimo iż firma oferuje hosting stron www wiele lat, nie można odmówić jej innowacyjności. Przygotowana oferta współdzielona jest jedną z najnowocześniejszych na rynku. Nie znajdziemy tam gotowych planów czy pakietów. Zamiast tego jest podstawowy pakiet, o całkiem dobrych parametrach, które w razie potrzeby można swobodnie skalować. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja automatycznego dostosowywania zasobów, w zależności od aktualnych wymagań witryn. Dzięki temu strony działają zawsze szybko, a przy tym unikamy przepłacania za niewykorzystane możliwości.

Cena? Gdy popatrzymy na możliwości, jakie otrzymujemy za niewiele ponad 20 złotych, okazuje się wyjątkowo korzystna. Już podstawowy pakiet oferuje procesor 1 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 50 G przestrzeni dyskowej SSD. Do tego nielimitowana liczba domen, e-mail, baz MySQL i brak ograniczeń transferu.

3. Nazwa

Nazwa to jedna z najbardziej doświadczonych firm hostingowych w Polsce. Potwierdza to milion zadowolonych użytkowników! Oferta hostingów współdzielonych w chmurze jest przejrzysta, a przede wszystkim niedroga. To jedna z najlepszych opcji w tej cenie na rynku!

 • Przemyślane plany hostingowe
 • Niskie ceny
 • Wysoki poziom ezpieczeństwa
 • Ograniczony panel

Nazwa to prawdziwy weteran rynku hostingowego w Polsce. Milion użytkowników i 4 miliony zarejestrowanych domen mówią same za siebie. Wiele lat doświadczenia pozwoliły nie tylko wypracować świetnie dopasowaną ofertę, ale wprowadzić najwyższe standardy bezpieczeństwa, spełniające światowe normy.

Ceny zaczynają się już od 100 złotych za rok! W tym otrzymujemy 100 GB przestrzeni dyskowej, gwarantowaną moc 4 vCPU oraz nieograniczony transfer. Droższe pakiety różnią się praktycznie tylko ilością przestrzeni na dysku.

Hostinger – zwycięzca rankingu na najtańszy hosting współdzielony

Z oceną 9.9 nasz ranking wygrywa oferta firmy Hostinger. Co wpłynęło na ten wynik?

Główne zalety oferty:

 • Świetna jakość pomocy technicznej 24/7/365
 • Najlepszy stosunek jakości do ceny
 • Dyski SSD nawet w najtańszych planach hostingowych
 • Wyjątkowo niskie ceny
 • Intuicyjny i łatwy w obsłudze hPanel

Srebrny i brązowy medal

Pozostałe dwa miejsca, to równie solidne oferty. Tu jednak trzeba nadmienić, że prezentujące zupełnie inne podejście do kształtowania planów hostingowych.

Nazwa to klasyczna pakietowa oferta. W zależności od swoich potrzeb, możemy wybrać jeden z trzech planów, które w zasadzie różnią się głównie powierzchnią dysków twardych. Pozostałe różnice, to na przykład ilość wykonanych automatycznych instalacji aplikacji na serwerze. dHosting oferuje tylko jeden plan, opierający się na podstawowej konfiguracji serwera. Ta natomiast może być elastycznie skalowana, bez potrzeby zmiany rodzaju usługi. To rozwiązanie idealne dla osób przewidujących znaczne skoki w ilości wejść na strony, lub jej stały wzrost jej popularności.

pl_PLPolish
pl_PLPolish